Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taxi nebo transfer

Taxi

Taxi služba je služba, která se zabývá přepravou osob ve městech. Taxi má dlouholetou tradici a taxi službu naleznete téměř v každém městě, dá se říci, že neexistuje místo, kam by nebylo možné zavolat taxi nebo odkud se pomocí taxi nechat svést. Taxi můžete využívat tedy v každém městě, ale to neznamená, že nemůžete taxi využívat mezi více městy, která jsou od sebe vzdálená.

Taxi mezi městy

Taxi je možné využít i mezi městy ležících v jiných státech, například taxi z Prahy do Bratislavy, taxi z Prahy do Vídně, taxi z Prahy do Budapešti, taxi z Prahy do Mnichova a další taxi. Taxi je dle živnostenského zákoníku koncesovanou živností a proto se taxi nesmí provozovat bez povolení k provozování taxi.

Transfer

Transfer se podobně jako taxi zabývá přepravou osob. Na první pohled mezi službou taxi a službou transfer není žádný rozdíl. Pokud si zarezervujete např. právě transfer do Brna, přijede pro vás řidič a odveze vás do Brna. Pokud si vezmete taxi do Brna, stane se totéž. Nejčastěji se transfer využívá při cestě z letiště nebo na letiště. Hlavní rozdíl mezi službou taxi a transfer bývá jeho cena. Transfer bývá častěji mnohem levnější než taxi a proto je transfer pro taxi velikou konkurencí.

Transfer mezi městy 

Transfer je možné stejně jako taxi využít mezi jinými městy a využít tak výhod, které má transfer oproti taxi. Transfer je pak možno využít stejně jako taxi např. transfer do Brna, transfer z Prahy do Bratislavy, transfer z Prahy do Vídně, transfer z Prahy do Budapešti, transfer z Prahy do Mnichova a další transfer.COVERSITE - Co hledáte máte zde !! optimalizace PageRank.cz

TopList