Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letiště Brno

 

Letiště Brno

 

Stejně jako má hlavní město Praha své mezinárodní letiště: Praha - Ruzyně, má i Brno své letiště: Brno - Tuřany. Nachází se 7,5 km jihovýchodně od centra Brna, na okraji historického slavkovského bojiště. Terminál a většina areálu se rozkládá na katastrálním území Tuřany, velká část areálu však zasahuje i do katastrálního území Šlapanice u Brna. Letištní terminál leží přibližně 2 km od dálnice D1 exit 201 - Brno-Slatina.

Taxi

Před halou se nachází placené parkoviště, vhodné i pro dlouhodobé stání. Na letiště zajíždí také MHD - autobusová linka č.76 a noční linka č.89 od hlavního nádraží v Brně. Před terminálem je samozřejmě také stanoviště taxislužby. Stejně tak, jako je tomu v Praze, tak i do Brna již došel trend smluvní dopravy nabízející transfer do všech částí města v okolí letiště.

Tento transfer má v porovnání s taxi z pravidla fixní ceny a nemůže se tedy stát, že vychytralý řidič bude nic netušícího zákazníka vozit delší trasou tak dlouho, dokud mu na taxametru nenaskáče mnohdy až několikanásobná celková suma.

optimalizace PageRank.cz