Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cena taxi a cena transfer

Taxi


Taxi se zabývá přepravou osob ve městech. Taxi má dlouholetou tradici a taxi službu naleznete skoro v každém městě, dá se říci, že neexistuje místo, kam by nebylo možné zavolat taxi nebo odkud by vás taxi neodvezlo. Taxi můžete využívat tedy v každém městě, ale to neznamená, že nemůžete taxi využívat mezi městy, která jsou od sebe vzdálená více.

Taxi lidé využívají v případě, kdy jim nevyhovuje jiná doprava. Taxi často bývá nejrychlejší způsob pro přepravu ve městě a proto je taxi tak oblíbené. Taxi má také výhodu, že řidiči taxi vozů často znají své město tak dobře, že vás dokáží ve svém taxi svézt i v hlavní dopravní špičce za co nejkratší dobu. Přistavení vozu taxi bývá rychlejší než přistavení vozu pro transfer. Je tedy možné objednat taxi za 10minut.

Cena taxi

 

Cena taxi se skládá z mnoha komponentů, které si taxi účtuje. Taxi si účtuje nástupní sazbu, kterou platíte jen za to, že do taxi nasednete. Nemusíte tedy taxi vůbec využít a už platíte (dá se říct že tato další taxi sazba vyjadřuje cenu za přistavení taxi vozu. Dále si taxi účtuje čekací dobu, po kterou na vás vůz taxi čeká od chvíle na kterou jste si taxi zamluvili. Další komponentou celkové ceny taxi kterou za využití taxi zaplatíte, je vzdálenost kterou v taxi ujedete. 

U taxi se často se stává, že řidič taxi aby vám natáhl účet za taxi a on si tím co nejvíce vydělal, vás ve svém taxi vozí záměrně delší trasou. Toto je zřejmě největší zápor taxi a proto mají mnohé taxi služby špatnou pověst. Zejména pak taxi ve velkých městech, které vyhledávají turisté využívající taxi z toho důvodu, že město neznají tak jako řidiči taxi. Platí zde tedy pravidlo není taxi jako taxi.

 

Transfer

 

Transfer se podobně jako taxi zabývá přepravou osob. Na první pohled mezi službou taxi a službou transfer není žádný rozdíl. Pokud si zarezervujete např. právě transfer do Brna, přijede pro vás řidič a odveze vás do Brna. Pokud si vezmete taxi do Brna, stane se totéž jako transfer. Nejčastěji se transfer využívá transfer z letiště nebo transfer na letiště. Hlavním rozdílem mezi službou taxi a transfer bývá jeho cena. Transfer bývá častěji mnohem levnější než taxi a proto je transfer pro taxi  velikou konkurencí.

Transfer není jako taxi koncesovaná živnost. Transfer se provozuje jako smluvní doprava. Lidé transfer využívají v případě kdy chtějí ušetřit peníze a vyberou si raději transfer nežli taxi. Transfer je třeba zamluvit předem, nepřijede pro vás tak rychle jako taxi, ale přistavení transfer vozu pro váš transfer na letiště do půl hodiny není problém. Pokud však lidé potřebují odjet rychleji volají většinou taxi i když je mnohem dražší než transfer. Je tedy vždy lepší si svůj transfer naplánovat dopředu a nevolat taxi.

 

Cena transfer

Transfer má velikou výhodu oproti taxi jak již bylo řečeno. Transfer je mnohem levnější než taxi. Taxi musí mít taxametr a cena taxi je daná počtem ujetých km v taxi. Transfer má fixní ceny a cena je za transfer vždy domluvena předem. Pokud využijete transfer nestane se vám tedy že si objednáte transfer a řidič Vás bude vozit po městě aby najezdil co nejvíce km jako řidič taxi.

Transfer je díky tomu také rychlejší než taxi. Řidiči transfer nemají důvod protahovat transfer delší trasou a tak je pro Vás transfer výhodnější než taxi. Pokud využijete transfer, máte stejné možnosti jako když využijete taxi. Můžete si domluvit zpáteční transfer. Můžete během jízdy změnit transfer do jiného cílového místa. 

optimalizace PageRank.cz

TopList Taxi do Brna