Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brno

Město Brno

 

Město Brno v němčině znáno jako Brünn, je po hlavním městě Praha počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice. Brno je největší a tradiční hlavní město Moravy. Stejně jako Praha i Brno má své vlastní mezinárodní letiště. Brno je správním střediskem Jihomoravského kraje. Brno má celkem 404 019 obyvatel, širší metropolitní oblast Brna čítala v roce 2004 - 728 101 obyvatel. Brno leží na soutoku řek Svratky a Svitavy, ze tří stran je Brno chráněno kopci, na jihu Brna pak začínají nížiny Dyjskosvrateckého úvalu. Brno se pyšní mnohými kulturními památkami již některé z nich patří mezi světové dědictví UNESCO. Celých 28 % území Brna (6379 hektarů) pokrývají lesy. Nejvyšším bodem Brna je hora zvaná Kopeček. V blízkosti Brna se nacházejí například tyto města: Olomouc, Prostějov, Ostrava, Jihlava, Znojmo, Zlín a ze zahraničních měst zejména Vídeň, Bratislava a Budapešť.

Doprava z Prahy do Brna

 

Výstavba dálnice D1 vedoucí z Prahy do Brna byla zahájena v roce 1967.  Prvním úsekem tété dálnice do Brna, který byl uveden do provozu 12.července 1971 byl úsek do Mirošovic. Propojení Prahy s Brnem však došlo až v roce 1980. Nyní do Brna vedou dvě dálnice a jedna rychlostní silnice.

 

Taxi do Brna / transfer do Brna

 

Pokud se rozhodnete cestovat z Prahy do Brna, cesta do Brna po D1 trvá přibližně 2 hodiny a je dlouhá 209km. Cestovat do Brna můžete vlakem, autobusem či vlastním osobním vozem. V případě, že Vám ani jeden ze způsobů dopravy do Brna nevyhovuje, ať již z časového či ekonomického hlediska, nebo prostě jen vlastní vůz pro cestu do Brna nemáte, je možné využít taxi služby nabízející transport do Brna nebo taxi do Brna.  

 

V tomto případě je pro Vás transfer do Brna nebo taxi do Brna cela jistě nejlepší možností jak tuto cestu z Prahy do Brna absolvovat. Využitím služby taxi do Brna nebo transfer do Brna nebudete omezováni jízdními řády vlaků či autobusů a transfer do Brna nebo taxi do Brna si domluvíte přesně na takovou dobu, která vyhovuje právě Vám. Tento transfer do Brna nebo taxi do Brna si v letních měsících užijete v klimatizovaných vozech střední třídy, díky kterým, bude takovýto transfer do Brna nebo taxi do Brna v porovnání s přeplněným vlakem do Brna nebo neklimatizovaným autobusem do Brna jistě pro Vás to nejlepší.nevěříte? podívejte se také na Facebook

 

optimalizace PageRank.cz

TopList Taxi do Brna